Piana poliuretanowa do wewnątrz: Baymer® Spray AL800 od Bayer

Piana poliuretanowa do wewnątrz: Baymer® Spray AL800 od Bayer

27 września 2019 Wyłącz przez puonlineadm

piana-poliuretanowa-bayer-system-al-800Partner portalu izolacji natryskowych – firma Bayer MaterialScience – pragnie zaprezentować Państwu swoje najczęściej sprzedawane produkty. W tym artykule przedstawiamy pianę Baymer® Spray AL800, natomiast w następnych publikacjach zostanie omówiona pianazalewowaBaymer® AL790.

Bayer MaterialScience(BMS) jest jednym z największych na świecie producentów polimerów i wysokiej jakości tworzyw sztucznych stosowanych. BMS jest firmą innowacyjną, o długiej tradycji w zakresie badań i rozwoju tworzyw poliuretanowych. Rozszerzenie portfolio tworzyw PUR: od pianki montażowej dla przemysłu budowlanego aż po twarde, zintegrowane pianki PUR stosowane na wytrzymałe powierzchnie o wysokiej jakości doskonale wpisuje się w ideę odkrywcy poliuretanu, prof. Otto Bayera.

Natryskowa piana poliuretanowa jest jednym z najbardziej efektywnych materiałów izolacyjnych powszechnie dostępnych już dziś. Jest lekka, łatwa w obsłudze i instalacji, a jej bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła oznacza, że do uzyskania tego samego poziomu wydajności energetycznej potrzeba dużo cieńszych warstw niż w przypadku większości innych materiałów izolacyjnych.

Izolacja natryskową pianą Baymer® Spray AL800 jest jednym z najtańszych i najprostszych sposobów na poprawę wydajności energetycznej budynków starych i nowych. Zwiększenie efektywności energetycznej oznacza, że mniej energii jest potrzebne do ogrzania bądź też do chłodzenia budynków. To z kolei prowadzi do obniżenia zużycia paliwa, niższych rachunków za energię i mniej emisji dwutlenku węgla do środowiska. System poliuretanowy produkowany jest bezpośrednio na izolowanym podłożu za pomocą maszyny wysokociśnieniowej. Materiał tworzy ciągłą, równą warstwę bez spoin i szczelin oraz eliminuje mostki termiczne. Izolacja natryskowa jest idealnym rozwiązaniem dla bardzo wielu różnych powierzchni i kształtów, ponieważ materiał dopasowuje się do każdego profilu. Zakres zastosowań obejmuje praktycznie wszystkie obszary płaskich i pochyłych dachów wewnętrznych, sufity, ściany i podłogi.

Baymer® Spray AL800 jest poliolem, który wraz z izocyjanianem Desmodur® 44V20L, tworzy system poliuretanowy wykorzystywany do wytwarzania sztywnej pianki do nakładania w postaci natrysku.

Podstawowym przeznaczeniem pianki jest izolacja budynków:
• magazynów
• hal przemysłowych
• poddaszy, ścian i podłóg
• przechowywalni owocowo-warzywnych
• obór itp.

Prawidłowo zaaplikowana piana ma:
– wartość początkową współczynnika przewodzenia ciepła 0,021 W/(m*K)
– klasyfikację ogniową B2 (zgodnie z DIN 4102)
– gęstość po aplikacji około 42 kg/m3

Wyrób posiada Atest Higieniczny PZH.

Zobacz również artykuł na temat piany dachowej: Baymer® Spray AL747b

O szczegóły zapytaj dział handlowy:
Konrad Jankowski
Kierownik ds. klienta PUR / Account Representative PUR
Bayer Sp. z o.o.
Bayer MaterialScience
Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa
Fax: +48 22 5723792
tel. +48 660 424 793
konrad.jankowski@bayer.com

Tagi: Ocieplenia, Remont dachu, Natrysk pianki, Hydroizolacja, Pianka poliuretanowa, Pianka natryskowa, Termoizolacja, Elastomer, Piana pur, Natrysk pianki