Aplikacja piany na wysokości – jakie rusztowanie wybrać?

15 kwietnia 2020 Wyłącz przez Redaktor

Praca na wysokościach wymaga odpowiednich narzędzi. Jeśli praca jest wykonywana bardzo krótko np. naprawa słupa energetycznego, czy montaż bannera reklamowego zazwyczaj używa się samochodów z tzw. zwyżką. W przypadku prac budowlanych, które trwają tygodniami, a czasem nawet miesiącami stosowane są rusztowania modułowe.

W ostatnich latach zyskują na popularności również tzw. podesty robocze, i pomosty jezdne. Zwykle ich wysokość jest stała, choć zdarzają się i takie, które posiadają regulowaną wysokość podestu. Choć więcej przy tym pracy niż przy rusztowaniu warszawskim, to jednak podesty zyskują solidnością wykonania, stabilnością i bezpieczeństwem.

Dla profesjonalistów pracujących na co dzień na rusztowaniu adresowane są rusztowania systemowe, które są trwałe, bezpieczne, i pozwalają na bardzo wysoki montaż. Tą grupę możemy podzielić na dwie:

Rusztowania elewacyjne – najczęściej spotykane na budowach w Polsce, praktycznie zawsze używane podczas ociepleń (termomodernizacji) budynków mieszkalnych. Dlaczego? Ponieważ znakomicie się sprawdza, jest w przystępnej cenie, co więcej możemy je wypożyczyć bez obaw, że zabraknie elementów danego systemu. Rusztowanie tego typu pozwala na tworzenie kilkudziesięciometrowych konstrukcji, przy czym w porównaniu z rusztowaniem warszawskim wymagają kotwienia, aby zapewnić statyczność całej konstrukcji, co jest bardzo istotne podczas pracy większej ilości pracowników na rusztowaniu, czy gwałtownych podmuchów wiatru. Przy linii dla profesjonalistów, wszystkie produkty muszą mieć atesty, i certyfikaty kontroli technicznych.

2Autor: gettyimages

W grupie rusztowań elewacyjnych możemy zauważyć podział  na stalowe i aluminiowe (odpowiednio 90 % i 10 % rynku). W tej grupie największą popularnością cieszą się rusztowania typu Plettac. Głównie z tego powodu, że są wygodne, łatwe w montażu, i posiadają atrakcyjną cenę, czy możliwość swobodnej konfiguracji. Szerokość ramy 74 cm sprawia, że można w komfortowych warunkach pracować, czy nawet składować materiał potrzebny do prac. Rusztowania Plettac, posiadają podesty stalowe lub drewniane o polu 3 lub 2,5 m. Na specjalne zamówienie są tworzone również podesty z barierkami ochronnymi tzw. krawężniki

Istnieją też inne systemy DG L73 (który wyróżnia się inną długością podestów), czy RUX (podobne do Plettac, ale posiadają ramę o szerokości 65 cm, co jest mniej komfortowe niż w przypadku Plettac (74 cm)).

Drugą grupą wśród rusztowań dedykowanych do profesjonalistów są rusztowania przejezdne, które w zdecydowanej większości tworzone są z aluminium, co gwarantuje ich długoletnie użytkowanie. W naszej ofercie posiadamy produkty najpopularniejszych producentów np. Krause – seria ProTec, Stabilo. W porównaniu z rusztowaniami elewacyjnymi – rusztowania przejezdne będą krócej stały w jednym miejscu, będą przesuwane np. wzdłuż tynkowanej ściany, jednak jest to wygodniejsze rozwiązanie, pozwalając na zaoszczędzenie miejsca, szybkie usunięcie. Znakomicie sprawdza się przy doraźnych pracach, nawet na dużych wysokościach.  Zwykle nie wymagają narzędzi do ich zamontowania, nie wymagają kotwienia, i co ważne pozwalają oszczędzić czas (montaż) i pieniądze (koszty zakupu lub wypożyczenia rusztowania elewacyjnego).

Oczywiście można podzielić rusztowania ze względu na inne kryteria np. materiał (drewniane, stalowe, aluminiowe, czy z włókna szklanego), ale celem tego artykułu był podział ze względu na sposób użytkowania (czas, mobilność).

Szybki kontakt
Dział Handlowy (7dni/tydzień)
664 132 159 pd@dgbud.pl
664 132 160 rg@dgbud.pl
www.dgbud.pl
biuro: 77 442 47 30 (pn-pt)
ZADZWOŃ TERAZ!!! (7dni/tydzień)