Nowa inwestycja PCC Prodex w Brzegu Dolnym

Nowa inwestycja PCC Prodex w Brzegu Dolnym

7 czerwca 2016 Wyłącz przez puonlineadm

Fabryka PCC ProdexPCC Prodex uruchomił nowy zakład produkcji prepolimerów, grupy tworzyw stosowanych w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w budownictwie, motoryzacji czy w branży meblarskiej.

Jest to jedna z trzech największych w Polsce i jedna z najnowocześniejszych instalacji zlokalizowanych na terenie PCC w Brzegu Dolnym. Rocznie będzie mogła wyprodukować 7,5 tys. ton prepolimerów,  mających zastosowanie m.in. w klejach, nawierzchniach sportowych, poliuretanowych piankach elastycznych wykorzystywanych w materacach,  poduszkach z pamięcią a także innych innowacyjnych produktach.

-Inwestycja niewątpliwie przyczyni się do dynamiczniejszego rozwoju segmentu produktów bazujących na izocyjanianach. Nowa instalacja nie tylko zwiększy zdolności produkcyjne w całej Grupie PCC, ale również umożliwi wejście na nowe rynki oraz w bardziej specjalistyczne aplikacje – mówi Grzegorz Dołbniak. Prezes PCC Prodex sp z o.o.

W skład instalacji wchodzą węzły do rozładunku autocystern, zewnętrzne zbiorniki magazynowe, reaktory oraz linie do konfekcjonowania gotowych produktów.
Kluczowymi zaletami instalacji jest możliwość prowadzenia procesu produkcji prepolimerów w sposób w pełni zautomatyzowany co jednocześnie pozwala na bardzo precyzyjną kontrolę jakości produkcji.PCC PRODEX Sp. z o. o.
ul. Artemidy 24

01-497 Warszawa
przejdź na stronę dostawcy surowców
tel. +48 22 638 09 24
fax. +48 22 638 00 11