Kumibex –  solidny partner w biznesie od 25 lat!

Kumibex – solidny partner w biznesie od 25 lat!

17 lutego 2016 Wyłącz przez puonlineadm

Kumibex rozpoczyna 26 rok działalnościW tym roku firma Kumibex sp. z o.o. rozpoczęła 26 rok działalności. Warto zatem w telegraficznym skrócie przybliżyć historię sukcesu jednego z największych przetwórców poliuretanu metodą in-situ w Polsce.

Inwestycja w kraju

Przyznać trzeba, że początki istnienia spółki były naznaczone sporym trudem. W 1990 roku prezes firmy Pan Norbert Kuzia w obliczu transformacji po gospodarce socjalistycznej i narastających strajkach robotniczych po upadających nierentownych przedsiębiorstwach, stanął przed życiowym dylematem. Mając od kilku lat bardzo dobrze płatny kontrakt i mieszkanie w Niemczech, podjął decyzję o powrocie do Polski: do z trudem odbudowanego po pożarze domu, oraz niedostatku na rynku towarowym.

Razem ze wspólnikami z zagranicy założył spółkę o nazwieKUMIBEX, której etymologii należy szukać w początku nazwisk wspólników KUzia, MIkołajczyk, BEhnke. Profil firmy został ukierunkowany na usługi termoizolacyjne, antykorozyjne, oraz remontowo-budowlane wykonywane za granicą.

Innowacja i rozwój

Intensywny rozwój rozpoczął się w 1992 roku od wprowadzenia na polski rynek budowlany innowacyjnej technologii termoizolacyjnej na bazie natryskowych systemów poliuretanowych. Kumibex sp. z o.o. była pierwszą polską firmą współpracującą z Instytutem Techniki Budowlanej, Państwowym Instytutem Higieny Prac, oraz Instytutem Pożarnictwa, która uzyskała certyfikat dopuszczający stosowanie nowoczesnej technologii hydrodynamicznego natrysku pianki poliuretanowej na dachy budynków i hal przemysłowych w Polsce. Wówczas prace termoizolacyjne były wykonywane na maszynach typu Trussoma, które charakteryzowały się bardzo niską wydajnością.

{AG}2016-02-17/1{/AG}

Również w 1992 roku uruchomiono produkcję konstrukcji stalowych i odlewów, dla potrzeb przemysłu elektromaszynowego, która trafia m.in. do takich koncernów jak SIEMENS, czy ABB. Wraz z rozwojem działu termoizolacji firma Kumibex w 1997 roku nawiązała współpracę z amerykańskimi producentami urządzeń dozujących: GUSMER Corp. oraz GLASSCRAFT.

Odpowiadając na potrzeby lokalnej społeczności firma Kumibex sp. z o.o. oddała w 2001 roku dwa nowoczesne Ośrodki Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej wraz z gabinetami specjalistycznych usług lekarskich.

W 2003 roku uruchomiono innowacyjną pro-ekologiczną produkcję ekranów magnetycznych na rynek Unii Europejskiej. Tym samym firma Kumibex stała się trzecim producentem tych wyrobów w Europie po Niemcach i Turcji.

W 2004 roku firma Kumibex sp. z o.o. została laureatem nagrody „firma roku” przyznawanej przez Izbę Przemysłowo –Handlową w Tarnowskich Górach.

Od 2005 roku Kumibex stał się autoryzowanym dystrybutorem i partnerem serwisowym firmy Graco BVBA, która należy do czołowych producentów elementów i systemów transferu płynów na świecie. Od tego czasu firma cyklicznie organizuje szkolenia, treningi i dni techniczne przekazując wiedzę i doświadczenie z zakresu przetwórstwa poliuretanów, przyczyniając się do wzrostu jakości ofertowanych usług wśród firm zajmujących się dozowaniem.

W 2009 roku firma Kumibex wraz z dziewięcioma firmami powołała i założyła Polski Związek Producentów i Przetwórców Poliuretanu „SIPUR”, a także została ponownie wyróżniona przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Tarnowskich Górach nagrodą „usługa roku”.

Rozwój firmy Kumibex został również dostrzeżony przez zagranicznych partnerów handlowych: w 2012 roku firma została liderem sprzedaży urządzeń dozujących w Europie, a w 2014 roku otrzymała wyróżnienie One milion U.S. Dollar Distributor.

W 2013 roku została utworzona Akademia Kumibex, w ramach której organizowane są systematyczne szkolenia i treningi dla firm natryskowych. Warto podkreślić, że jest to największe tego typu centrum szkoleniowe w naszym kraju.

W 2013 roku firma uruchomiła produkcję konstrukcji w obszarze energii odnawialnej.

{AG}2016-02-17/2{/AG}

Jubileusz
W 2015 roku firma obchodziła 25-lecie istnienia. Z perspektywy izolacji natryskowych PU, firma Kumibex przez ten czas dokonała olbrzymiej popularyzacji technologii w Polsce, która była możliwa m.in. przez silne relacje biznesowe z dostawcami surowców: Covestro (BayerMaterialScience), Huntsman, PCC Prodex, Polychem Systems, Solvay, Synthesia, oraz Polskim Komitetem Normalizacyjnym, Związkiem Przetwórców i Producentów Izolacji Poliuretanowych SIPUR, oraz Europejskim Stowarzyszeniem na rzecz poliuretanów PU-EUROPE.

W grudniu 2015 roku potrzeba ciągłego rozwoju i bycia „o krok przed konkurencją” została wyróżniona przez: Izbę Przemysłowo-Handlową w Tarnowskich Górach, która odznaczyła firmę najważniejszą nagrodą „Kruszcem Biznesu z Diamentem”, a także przez Puls Biznesu w 16. edycji rankingu najbardziej dynamicznych małych i średnich firm poprzez „Gazelę Biznesu”.

Kropką nad i roku jubileuszowego było oddanie do użytku nowoczesnego energooszczędnego biura zaprojektowanego przez Pana Michała Kuzię. Budynek charakteryzuje się idealną izolacją przy relatywnie niewielkiej grubości ścianach, oświetleniem typu LED, oraz samowystarczalnością w zakresie energii elektrycznej.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkich naszym klientom i partnerom handlowym za dotychczasową współpracę i zaufanie, którym nas obdarzyli. Jednocześnie zapraszamy do dalszego budowania relacji biznesowych z naszą firmą.

{AG}2016-02-17/3{/AG}

Zapraszamy do współpracy

Kontakt:

   Kumibex sp. z o.o.
  
ul. Szkolna 11b, 42-622 Orzech
   www.kumibex.pl
   kumibex@kumibex.pl
   Tel. +48 32 381 32 00
   Fax +48 32 381 32 01