Adaptacja strychu na mieszkanie

Adaptacja strychu na mieszkanie

27 września 2019 Wyłącz przez puonlineadm

Pianka poliuretanowa jest doskonałym materiałem, który dzięki swoim właściwościom pozwala na łatwą adaptację poddaszy strychów na lokale mieszkalne. Bezpośredni natrysk pianki zamkniętokomórkowej na dachówki spoinuje stare poszycie, uszczelnia i doskonale izoluje termicznie. Z grubości krokwi zwykle 16-20 cm jesteśmy w stanie natrysnąć 12 cm pianki zamkniętokomórkowej i około 4-8 cm pianki otwartokomórkowej uzyskując idealną izolacją przeciwwodną, termiczną i akustyczną. Niemiecka zabudowa kanienic z okresu międzywojennego pozostawiła na śląsku wiele budynków z pięknymi wysokimi strychami, które obecnie nie są wykorzystywane. Pomieszczenia doskonale nadają się na adaptację pod mieszkania z klimatem .

Strych przed adaptacją

Adapcja Strychu na pokój przy pomocy pianki natryskowej

Następnie natryśnięto piankę zamkniętokomórkową jako izolację termiczną i wodochronną

Jak zaadaptować strych na mieszkanie - zobacz efekt pianki poliuretanowej

Jak zaadaptować strych na mieszkanie - zobacz działanie pianki zamkniętokomórkowej

PO aplikacji pianki zamkniętokomórkowej wykonano natrysk pianki otwartokomórkowej w celu wytłumienia akustycznego i dodatkowej izolacji termicznej.

przerabianie poddasza

Po aplikacji pianki firma przystąpiła do montażu stelażu pod płyty G-K oraz montaż płyt . Wcześniej zamontowano folię paroizolacyjną w celu ochrony pianki przed niepożądanym wpływem pary wodnej

Szybkie przerabianie poddasza na pokój

W ostateczności uzyskano przepiękne mieszkanie z „duszą” i niepowtarzalnym klimatem

Adaptacja poddasza na mieszkanie - szybko i tanio 

Przerabianie strychu na powierzchnię mieszkalna

Strych na mieszkanie? - efekt pianki poliuretanowej

W krótkim czasie uzyskano piękne mieszkanie wykorzystując pustostan , który  nie przedstawiał żadnej wartości. Mieszkańcy kamienicy zyskali kolejnego współlokatora, który płacąc opłaty wspólne zmniejszył koszty stałe pozostałych mieszkańców. Wszyscy są zadowoleni i czy nie oto chodzi ?! … a wszystko dzięki zastosowaniu pianki poliuretanowej staje się opłacalne dla każdej strony i nie niesie ze sobą ryzyka zalania jak przy tykowej klasycznej adaptacji z wymianą dachu.