Seminarium Natryskowe Polychem Systems – Kumibex – Graco

Seminarium Natryskowe Polychem Systems – Kumibex – Graco

17 stycznia 2013 Wyłącz przez puonlineadm

Seminarium na temat natryskowych technologii pian - Polychem Systems - Kumibex - GracoZ końcem listopada, gdy na dworze temperatura spada, a prace budowlane zwalniają bieg nadchodzi czas na podsumowanie dotychczasowych dokonań, zapoznanie się z nowościami produktowymi, zaplanowanie prób, tak by w nadchodzącym sezonie działać efektywniej i skuteczniej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm z branży izolacyjnej, po raz drugi w tym roku, z inicjatywy Polychem Systems Sp. z o.o. i Kumibex Sp. z o.o. we współpracy z Graco Sp. z o.o. zorganizowano seminarium poświęcone poliuretanowym systemom natryskowym.

Seminarium, tradycyjnie już, zostało otwarte przez Prezesa Zarządu Polychem Systems Sp. z o.o. Pan Jerzego Rogalski. Słowo wstępna przekazał również przedstawiciel firmy Graco Sp. z o.o. – Pan Paweł Dymek. Na jesienną edycja seminarium składały się wykłady teoretyczne dotyczące pianki poliuretanowej i poliizzocyjanurowej poprzeplatane prezentacjami agregatów oraz pokazem spieniania systemów w skali laboratoryjnej.

Część teoretyczną dotyczącą poliuretanowych systemów zalewowych do produkcji pianki sztywnej poprowadził Pan dr inż. Maciej Połyga. Wykład dotyczył charakteru poliuretanów, podstaw przetwórstwa oraz zastosowania pianki poliuretanowej. Słuchacze mogli zapoznać się z bogatą paletą produktową, jaką dysponuje Polychem System Sp. z o.o. oraz dowiedzieć się, jakie zastosowania mają poszczególne produkty. Szerokie spektrum zastosowań systemów zalewowych pokazało wszechobecność pianki poliuretanowej w wielu gałęziach przemysłu. Uczestnicy seminarium mogli się dowiedzieć, jakie systemy stosowane są do produkcji paneli sanwichowych, izolacji bojlerów i wymienników ciepła, izolacji stosowanych wewnątrz profili okiennych czy produkcji takich wyrobów takich jak elementy ozdobne, żaluzje, ule pumeks kosmetyczny czy spojlery, spławiki lub woblery.

Druga prezentacja przedstawiona podczas seminarium dotyczyła pianki polizocyjanurowej (PIR) – nowości w portfelu produktowym Polychem Systems Sp. z o.o. Wykład dotyczący wyników badań przeprowadzonych w ramach opracowania i wdrożenia produkcji pianki polizocyjanurowej do wytwarzania termoizolacji stosowanych w budownictwie i przemyśle przedstawił Pan mgr inż. Robert Wiśniewski. Podczas prezentacji porównano właściwości pianki PIR i PUR oraz przedstawiono wyniki badań pianki PIR przeprowadzone przez Polychem Systems Sp. z o.o. w ramach dofinansowania uzyskanego z NOT na realizację projektu celowego nr ROW-III-031/2009. Cześć pierwszą seminarium zakończono pokazem spieniania systemów zalewowych i natryskowych w skali laboratoryjnej. Uczestnicy seminarium mogli obejrzeć jak w praktyce różnią się właściwości systemów.
Seminarium na temat natryskowych technologii pian - Polychem Systems - Kumibex - Graco - piany natryskowe

Po przerwie kawowej prowadzenie wykładów przekazano przedstawicielom firm Graco Sp. z o.o. i Kumibex Sp. z o.o. Pierwszy głos zabrał Pan Paweł Dymek przybliżając zebranym profil działalności oraz specyfikę firmy Graco Sp. z o.o. Następną prelekcję poprowadził Pan Michał Kuzia. W tej części omówione zostały sposoby aplikacji systemów poliuretanowych przy pomocy agregatów spieniających. Wskazano zalety stosowania tego typu urządzeń oraz podkreślono łatwość i wygodę aplikacji systemów poliuretanowych przy pomocy agregatów.

Seminarium na temat natryskowych technologii pian - Polychem Systems - Kumibex - Graco

Kolejny wykład poprzedzony został lunchem, co pozwoliło na wymianę doświadczeń w nieformalnej atmosferze i dało szanse poznania się uczestnikom seminarium. Sesję popołudniową seminarium otworzył wykład Pana dr inż. Macieja Połygi, który omawiał parametry i zastosowanie natryskowych systemów poliuretanowych wytwarzanych przez Polychem Systems Sp. z o.o. Uczestnicy mogli zapoznać się z właściwościami takich systemów jak: PUREX NG-0430 i PUREX NG-0440 oraz PUREX NG-0810NF. Ta część seminarium obfitowała w wymianę doświadczeń miedzy uczestnikami seminarium oraz liczne zapytania, na które wyczerpująco odpowiadał prelegent. Dyskusja rozpoczęta na zakończenie wykładu przeniosła się w kuluary i była kontynuowana podczas przerwy kawowej, gdzie swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się również pozostali, obecni na seminarium, doradczy techniczni i technolodzy firmy Polychem Systems sp. z o.o.

Ostatnia część spotkania należała do firmy Kumibex Sp. z o.o. Pan Michał Kuzia omówił agregaty z rodziny REACTOR, budowę agregatu oraz szczegółowo przybliżył właściwości agregatu typu REACTOR A-25. Warto również dodać, że w czasie seminarium można było obejrzeć urządzenia oferowane przez firmę Kumibex Sp. z o.o.

Seminarium zakończone zostało wręczeniem zaświadczeń uczestnictwa i loterią wizytówkową, w ramach której rozlosowano dwie nagrody – każda po 100 kg dowolnych produktów z palety Polychem Systems sp. z o.o.

Głównym celem organizatorów było zapewnienie uczestnikom seminarium dostępu do nowinek branżowych oraz przekazanie fachowej wiedzy. Zainteresowanie uczestników oraz żywe dyskusje są najlepszym przykładem, że takie spotkania stanowią niewątpliwie doskonałą platformę wymiany doświadczeń oraz są wartością dodaną do współpracy handlowej pomiędzy firmami.