Szkolenie w Poznaniu, tydzień później w Rybniku

Szkolenie w Poznaniu, tydzień później w Rybniku

31 marca 2016 Wyłącz przez puonlineadm

Szkolenie Polychem SystemsZainteresowanie poliuretanowymi izolacjami natryskowymi ciągle rośnie!

Poliuretan, PUR in situ, norma PN-EN 14315-1:2013, różnice między palnością, a reakcją na ogień to niektóre pojęcia ze słownika branży izolacyjnej, które wyjaśnili eksperci podczas ostatnich dwóch szkoleń przeprowadzonych przez Polychem Systems i Asteco Polska. Pierwsze spotkanie odbyło się w Poznaniu, kolejne tydzień później w Rybniku. Spotkania prowadzili technolodzy i doradcy techniczni, którzy współpracując z wykonawcami, w oparciu o własną wiedzę techniczną, zgłębili wszelkie aspekty izolacji oraz aplikacji systemów. Omówione zostały także systemy polimocznikowe do zastosowań hydroizolacyjnych.

Sukcesem naszych szkoleń jest ich kompleksowość. Spotkania składają się z części teoretycznej, gdzie przedstawione są wyczerpująco i rzetelnie informacje dotyczące poliuretanów i warunków ich przetwórstwa. Szeroko omówiono także zasady bezpieczeństwa pracy podczas wykonywania natrysku i zaprezentowano, ku przestrodze, przykłady niestosowanie się do nich. Przedstawiciele z Asteco zaprezentowali ofertę agregatów Graco, niezbędnych do przetwórstwa systemów.

W części praktycznej szkolenia goście mieli okazję samodzielnie, bez względu na wcześniejsze doświadczenie, wykonać natrysk pianki poliuretanowej i polimocznika na systemach Polychem Systems.

Podczas szkoleń, najczęściej zadawane pytania dotyczyły wpływu warunków atmosferycznych (przede wszystkim temperatury i wilgotności) na przetwórstwo systemów. Dobór właściwego systemu poliuretanowego do wybranej aplikacji i odpowiednich ustawień maszyny do panujących warunków oraz przestrzeganie reżimu technologicznego to klucz do dobrze wykonanej realizacji, bez względu na czynniki zewnętrzne.

Dziękujemy Uczestnikom za wspólne spotkanie i życzymy samych udanych realizacji!

{AG}2016-03-31/galeria{/AG}