Podsumowanie szkolenia 9 maja 2014r. Nowa piana otwarto komórkowa i Reactory 2 generacji

Podsumowanie szkolenia 9 maja 2014r. Nowa piana otwarto komórkowa i Reactory 2 generacji

26 maja 2014 Wyłącz przez puonlineadm

Reactor 2 w Polsce

9 maja 2014 roku w Piekarach Śląski odbyło się szkolenie organizowane przez hiszpańskiego producenta systemów PU Synthesia Internacional SLU, oraz firmę Kumibex sp.  z o.o. – specjalizowanego dystrybutora urządzeń dozujących firmy Graco BVBA. W jednodniowym seminarium, wzięło udział ponad 70 osób z całej Polski. Powody były dwa: piana poliuretanowa i urządzenia, które połączył wspólny mianownik: „nowa generacja”.

Nowa generacja urządzeń Reactor2
Firma Graco BVBA w minionym miesiącu (15-17 kwietnia) dokonał oficjalnej inauguracji Reaktora2. Prawdopodobnie firma Kumibex jako pierwszy dystrybutor w Europie dokonał prezentacji nowej generacji reaktorów, a co więcej pokazał ich pracę na żywo.

Nowa generacja piany
Z kolei głównym powodem do chluby hiszpańskiej firmy Synthesia, była inauguracja piany otwarto komórkowej. Blisko rok trwały testy produktu S-OC-008, a w procesie tym kierowano się wymaganiami każdej ze stron: wykonawcy (wydajność, czystość surowców), dostawcy (najwyższa jakość),i inwestora (przystępna cena). Zatem inauguracja nowego systemu stała się także uwieńczeniem blisko rocznych starań o doskonały produkt.

Towarzyszącymi wydarzeniami były również: 50 lat istnienia firmy Synthesia, oraz utworzenie dwóch nowych oddziałów firmy w Maroku, oraz w Polsce. Majowe seminarium stało się również okazją do wzajemnych podziękowań za dotychczasową współpracę między firmami Kumibex (do niedawna wyłączny dystrybutor hiszpańskiego producenta), i Synthesia (od kwietnia 2014 posiada samodzielny oddział w Polsce).

Zakres merytoryczny spotkania
Po przywitaniu przez organizatorów ponad 70 osób z całej Polski, Pan Rafael Reyes zaprezentował ogólne informacje o firmie Synthesia. Synthesia Internacional należy do grupy firm Synthesia Espanola, która została założona w 1964 roku w 100% ze środków prywatnych, i obecnie zatrudnia blisko 400 pracowników, a  jej przychody są bliskie 400 milionom Euro. Centralna firma zrzesza 12 firm siostrzanych zajmujących się szeroko rozumianą produkcją systemów PU.

Następną prelekcję poprowadziła Pani Ewa Sołtys, reprezentująca polski oddział hiszpańskiej firmy. Pani Sołtys przybliżyła podstawowe produkty dostępne na polskim rynku:
Pianę zamknięto komórkową (S-303, S-353, S-403, S-503), pianę dedykowaną do izolacji akustycznych (PhonoSpray S-904), oraz nową pianę otwarto komórkową (S-OC-008) o gęstości 7±1 kg/m3 .

Po krótkiej przerwie Pan Łukasz Pasek z firmy Kumibex podjął prezentację nowej serii reaktorów Graco Reactor2 . Pan Pasek rozpoczął od zapoznania się z opiniami użytkowników na co dzień pracujących przy izolacjach natryskowych. Wypowiedzi użytkowników sprzętu Graco, podkreślały jego wysoką wydajność, żywotność (standardowa wymiana uszczelnień po 10 000 m2 termoizolacji poddasza), łatwość przezbrajania, gotowe systemy naprawcze. Z kolei wypowiedzi użytkowników sprzętu alternatywnych dostawców urządzeń dozujących, podkreślały słabe wyniki jakościowe (np. głowic natryskowych). Zwrócono również uwagę na brak możliwości archiwizacji danych z wykonanych prac natryskowych.

W odpowiedzi na te opinie, Pan Pasek w oparciu o Reaktor2 Graco E-30 Elite (obecny na sali) przedstawił zalety nowej generacji urządzeń, które wyznaczają standardy sprzętowe na najbliższą dekadę.

Dołącz do rewolucji Reaktor2

Zalety Reaktorów2 firmy Graco:

1. Możliwości zaawansowanej technologii sterowania
• Monitorowanie i zapisywanie informacji o projekcie
• Dane mogą być pobierane na dysk USB w celu dalszej analizy
• Wyświetla dane w czytelny sposób
• Przechowuje do 24 receptur chemicznych
• Wskaźniki poziomu zbiornika

2. Technologia zdalnego raportowania Graco InSite
• Przesyła informacje o zleceniach w czasie rzeczywistym, umożliwiając ich wyświetlenie na smartfonie, tablecie lub komputerze
• Umożliwia kontrolę nad firmą z dowolnego miejsca

3. Łatwiejsze rozwiązywanie problemów
• Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem wyświetlacza i kodów QR odsyłających do szczegółowych porad zamieszczonych w Internecie
• Krótszy czas przestojów

4. Zwarta budowa
• Zajmuje o 40% mniej miejsca niż tradycyjny model E-Reactor

5. Ergonomia
• Łatwo dostępne i wygodnie rozmieszczone elementy elektroniki

6. Rozwiązywanie problemów z filtrem sitkowym Y
• Analogowe wskaźniki temperatury i ciśnienia

7. Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe
• Chroni układy elektroniczne przed nadmiernymi skokami napięcia
• Dodatkowa ochrona przeciwprzepięciowa pozwala natychmiast przywrócić funkcjonalność urządzenia Reactor 2 po awarii zasilania

8. Zaawansowane płyty sterujące
• Chronią przed wahaniami napięcia
• Minimalizują zmiany ciśnienia podczas przełączania pomp
• W efekcie urządzenie zapewnia optymalne i równomierne rezultaty natryskiwania zbliżone do systemów hydraulicznych

9. Bezszczotkowy silnik elektryczny
• Większa kontrola i wydajność
• Nie wymaga konserwacji
• Dłuższy okres eksploatacji

10. Trzyletnia gwarancja
• Obejmuje moduł wyświetlacza, płyty sterujące i silnik elektryczny
• Jedna z najlepszych w branży

{AG}2014-05-26/galeria/1{/AG}

Czas próby
Po lunchu, który zakończył pierwszą część spotkania, odbyła się praktyczna aplikacja piany otwarto komórkowej (S-OC-008) Synthesii, w oparciu o sprzęt Reaktor2 firmy Graco. Nie brakowało zainteresowanych, by zobaczyć nowe urządzenie w akcji – zarówno potencjalnych jak i obecnych członków branży izolacji natryskowych PU. Równie wielkim zainteresowaniem cieszyła się piana S-OC-008, która swoimi parametrami (jakość, brak zapachu, czystość, homogeniczność, brak spękań naskórka, łatwość układania dużej grubości w jednej warstwie, wysoka wydajność), była porównywana do pian z Ameryki Północnej, z kolei w kuluarach dało się słyszeć, że cenowo wpisuje się w polski rynek. Podczas aplikacji zwrócono również uwagę na natrysk dwóch warstw piany o strukturze otwartych komórek, która wymaga odpowiedniego przygotowania (czas na oddanie ciepła pochodzącego z procesu chemicznego, oraz niską wilgotność powietrza). Dodatkowym gadżetem na miejscu aplikacji stała się zwykła waga laboratoryjna. Organizatorom szkolenia posłużyła jak tzw. papier lakmusowy, by wykazać za pomocą próbek sześciennych (bok 10 cm) wagę piany bez naskórka = 7 g, oraz z naskórkiem 10 g. Dzięki temu w prosty sposób wykazano, że opłacalniej dla wykonawcy jest nałożyć izolację termiczną w jednej warstwie, z jednym naskórkiem, niż w dwóch warstwach.

Kontakt:

   Kumibex sp. z o.o.
  
ul. Bytomska 42, 42-622 Orzech
   www.kumibex.pl/r2
   technika@kumibex.pl
   Tel. +48 32 381 32 00
   Fax +48 32 381 32 01

 

Synthesia Interancional SLU
Biuro w Polsce
ul. Jordana 19/2, 40-056 Katowice
Tel. +48 600 307 380
Fax +48 323 231 418
esoltys@synte.pl
www.synte.pl

Galeria:

{AG}2014-05-26/galeria/2{/AG}

Źródło: Kumibex.pl

Tagi: Piana otwarto komórkowa, piana zamknięto komórkowa, sprzęt dozujacy, reactor 2