Specjalistyczne wykorzystanie poliuretanu przez firmę Sylpio

Specjalistyczne wykorzystanie poliuretanu przez firmę Sylpio

15 listopada 2013 Wyłącz przez puonlineadm

hydroizolacja basenów i oczek wodnych, zbiorników wody pitnejFirma Sylpio specjalizuje się w kompleksowym zabezpieczaniu powierzchni przed działaniem warunków zewnętrznych, utratą ciepła,  przedostawaniem się wilgoci. Nasza firma istnieje od 2009 roku i kładzie nacisk na rozwój oraz inwestycje, dlatego jesteśmy w stanie zaproponować specjalistyczne rozwiązania, poparte referencjami z licznych realizacji. Posiadamy sprzęt światowej klasy do aplikacji systemów. Pozwala nam to świadczyć usługi na najwyższym poziomie i udzielać wieloletnich gwarancji. Działamy zarówno na materiałach zakupionych przez nas, jak również przy użyciu materiałów powierzonych nam przez inwestora.

Dynamiczny rozwój firmy pozwolił nam na podejmowanie najtrudniejszych wyzwań, a także zwiększenie zakresu działania na obszar całej Polski. Obecnie w naszej ofercie możesz znaleźć:

Hydroizolacja polimocznikiem:
– zbiorników z wodą pitną
– zbiorników wodnych (oczyszczalnie ścieków, szamba, oczka wodne, studzienki, przepusty)
– betonu jako zabezpieczenie i reperacja (biogazownie, posadzki, tarasy, parkingi wielopoziome)
– dachów płaskich (na płyty PU, pianę poliuretanową, beton, styropian)
– poprzez nałożenie trudnościeralnych powłok w motoryzacji (skrzynie ładunkowe typu PickUp)

Termoizolacja pianą poliuretanową:
– dachów od zewnątrz (na beton, papę, i inne)
– poddaszy i stropodachów, domów z drewna, ścian (docieplanie)
– fundamentów od zewnątrz, piwnic, podłóg (hydro i termoizolacja)

Galeria
{AG}2013-09-19/3{/AG}

Chcemy zaprezentować dwa specjalistyczne wykonania, które wykraczają poza zakres usług zdecydowanej większości firmy zajmujących się aplikacją pian i powłok. Pierwsza z nich została wykonana pod koniec ubiegłego roku na Górnym Śląsku. Firma Sylpio, która przedstawiła najbardziej konkurencyjną ofertę podjęła pracę przy modernizacji niecki basenu przy szkole. Budynek był całościowo remontowany, przy czym nasza firma zajęła się tylko niecką basenu. Na obecne kafelki została nałożona warstwa wyrównawcza zaprawy, następnie gdy mieszanina wyschła, nałożony została podkład PU Tecnocoat. Tak przygotowana powierzchnia pozwoliła aplikować powłokę Tecnocoat T2049 o grubości 2mm. na to wszystko została nałożona dwukrotnie powłoka Desmopol Ady2d na grubość 0,4 mm.

O warstwę wyrównawczą zatroszczył się generalny wykonawca, dzięki temu całość prac zajęła nam tylko 4 dni, a natrysk właściwy powłoki (kolor szary) zaledwie 1 dzień. Przy tego typu realizacjach trudno jest zmierzyć grubość warstwy izolacyjnej tak jak w przypadku piany poliuretanowej. Zatem stosuje się obliczenia zużycia materiału (zazwyczaj 1kg = 1mm / m2).

Jeśli chodzi o trudności  w tym zadaniu to należy wymienić: brzegi basenu (miejsca przelewania się wody). Aby dobrze zaizolować te punkty (przelewy) które znajdowały się 30 cm od krawędzi  basenu musieliśmy się sporo napracować. Następnie na przelewy została nałożona porcelanowa wkładka, a linia brzegowa została dodatkowo ubogacona w warstwę antypoślizgową (zastosowany piasek kwarcowy na brzegach).

Szkoła zdecydowała się na technologię natrysku powłok poliuretanowych z dwóch powodów: po pierwsze basen był narażony na ruchy tektoniczne (powłoka jest odporna poprzez swoją rozciągliwość), a po drugie czas realizacji. Jest to pierwszy basen w Polsce wyremontowany w tej technologii za publiczne pieniądze.

Galeria
{AG}2013-09-19/7{/AG}

Drugą realizacją, którą chcieliśmy się pochwalić to zabezpieczanie betonu w jednej z wielkopolskich biogazowi. Wokół obiektu znajduje się ferma indyków, dlatego właściciel zamierzał wykorzystać odchody zwierzęce, do ogrzewania ferm. W biogazowaniach zawartość siarki jest na poziomie 3 %, a metanu na poziomie 50%, dlatego bardzo ważna jest ochrona antykorozyjna betonu, aby nie degradował.

Do zaizolowania były dwa zbiorniki betonowe, uwieńczone kopułami wykonanymi z plandek, wzmocnionych specjalną siatką i pasami (widoczna na zdjęciach zielona membrana PCV, oraz pasy podtrzymujące). Każdy zbiornik miał 30 m średnicy, oraz 5 m wysokości.

Po zeszlifowaniu betonu pojawiły się liczne otwory, co było wynikiem źle zafigurowanego betonu. Przy nakładaniu warstwy musieliśmy zwracać uwagę by każdy otwór został zaizolowany. Powłoka została natryśnięta z zastosowaniem ciśnienia 180-200 atmosfer, i podgrzaniu do 80 stopni C, a czas jej zasychania wynosił 3 sekundy. Patrząc na zdjęcia możemy zauważyć następujące warstwy:  biała (po zeszlifowaniu), szary (po nałożeniu primera), ciemno szary (czysty polimocznik).

Praktycznie natychmiast po nałożeniu powłoki, można było wejść do obiektu, a już następnego dnia rozpoczęło się wypełnienie odchodami zwierzęcymi, by rozpocząć proces wytwarzania ciepła.

polimoczniki-reperacja-betonu-posadzki-dachy
59-220 Legnica, ul.Wrocławska 272
tel. +48 788-438-478, +48 884-197-519
biuro@sylpio.pl
Piotr Bojdol

Przejdź na stronę wykonawcy

Galeria przykładowych realizacji
{AG}2013-09-19/8{/AG}

Tagi: sylpio, docieplenia pianą poliuretanową, hydroizolacja basenów, polimoczniki