Podsumowanie szkolenia: Aplikacje natryskowych materiałów izolacyjnych – kompendium

28 października 2015 Wyłącz przez puonlineadm

W dniach 22-23 października firma Kumibex sp. z o.o., specjalizowany dystrybutor fast-set Graco w Polsce zorganizowała szkolenie dla blisko siedemdziesięciu osób. Seminarium Akademii Kumibex było przeznaczone dla osób zainteresowanych rozpoczęciem lub rozszerzeniem działalności gospodarczej o wykonywanie aplikacji natryskowych materiałów izolacyjnych. Spotkanie miało miejsce w czterogwiazdkowym hotelu Rezydencja w Piekarach Śląskich, wyróżnionym m.in. przez Magdę Gessler, HRS, czy Poland 100 Best Restaurants 2015.

W pierwszym dniu na uczestników czekała część teoretyczna. Po krótkim przywitaniu, pierwszy blok tematyczny poprowadził Pan Michał Kuzia wiceprezes firmy. Zostały omówione następujące zagadnienia: właściwości fizykochemiczne natryskowych materiałów izolacyjnych i ich porównanie z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, trwałość i wydajność izolacji, zalety aplikacji in-situ, przepisy budowlane normujące izolacje natryskowe, omówienie materiałów izolacyjnych: piany ok, piany zk, polimoczniki.

Drugi blok tematyczny poprowadził doradca techniczno-handlowy Pan Łukasz Pasek. Omówione zostało oprzyrządowanie stosowane do aplikacji materiałów izolacyjnych (podstawowe i rozszerzone), proces założenia, rozwoju i utrzymania działalności, oraz BHP. W prezentacji Pana Paska nie zabrakło również akcentu położonego na reaktory hydrauliczne drugiej generacji, które stanową nowość w ofercie Graco.

Pierwszy dzień zakończyła uroczysta kolacja, która była okazją do wymiany doświadczeń.

O ile pierwszy dzień był wprowadzeniem do technologii, o tyle drugi dzień był praktyczną nauką natrysku. Najpierw operator z wieloletnim doświadczeniem pokazywał jak prowadzić natrysk w zależności od rodzaju materiału izolacyjnego, a następnie każdy z uczestników miał możliwość własnoręcznego położenia PU w formie in-situ. Podczas szkolenia praktycznego uczestnicy mogli zapoznać się z obsługą urządzenia dozującego firmy Graco.

Wydarzenie zostało zakończone wspólnym zdjęciem pamiątkowym, oraz lunchem.

Serdecznie Dziękujemy
Akademia Kumibex

Zobacz podsumowanie minionych szkoleń!!

Galeria:
{AG}2015-10-28{/AG}