Biuletyn Informacyjny Izolacja Natryskowa

Systemy natryskowe Purex NG produkcji Polychem Systems Sp. z o.o.

POLYCHEM SYSTEMS Sp. z o.o. jest producentem wysokiej klasy systemów natryskowych PUREX NG 0810 NF, PUREX NG 0430 i PUREX NG 0440 do termoizolacji, hydroizolacji oraz akustykoizolacji. Wszystkie systemy poliuretanowe produkowane przez Polychem Systems Sp. z o.o. posiadają aprobaty budowlane ITB, i atesty PZH. Systemy natryskowe PUREX NG charakteryzują się stabilnością, łatwością przetwarzania, doskonałą wydajnością oraz dobrymi parametrami technicznymi, które są potwierdzone przez badania budowlane. Wszystkie te cechy sprawiły, że systemy poliuretanowe typu PUREX NG cieszą się ogromną popularnością wśród wykonawców, a dla inwestorów są dobrą inwestycją na lata.

SYSTEM NATRYSKOWY PUREX NG 0810 NF (otwartokomórkowy)

Jest przeznaczony do izolacji wewnętrznej. Stosowany jest do izolacji poddaszy, ścian działowych, stropów itd. Ze względu na budowę otwartokomórkową nie może być narażony na ciągłe działanie wilgoci lub obciążenia. Posiada bardzo dobre właściwości akustyczne.

SYSTEM NATRYSKOWY PUREX NG 0430 (zamkniętokomórkowy)

Jest stosowany do wewnętrznej izolacji budynków, hal przemysłowych, kurników, chlewni. System znajduje również zastosowanie do izolacji pod wylewkę betonową w domach jednorodzinnych, a także jako izolacja na zewnętrzna fundamentów.

SYSTEM NATRYSKOWY PUREX NG 0440 (zamkniętokomórkowy)

Jest głównie przeznaczony do zewnętrznej izolacji dachów. Ma zastosowanie pod wylewkę betonową w halach przemysłowych, magazynach, garażach, gdzie występuje podwyższone obciążenie podłoża. Przy stosowaniu na zewnątrz system musi zostać pokryty powłoką ochroną w postaci lakieru ochronnego. System może być stosowany również do izolacji wewnętrznej gdy istnieje taka potrzeba i uzasadnienie.

Wszystkie dane techniczne (współczynnik przewodnictwa cieplnego, opór dyfuzyjny pary wodnej, wytrzymałość na ściskanie, wytrzymałość na rozciąganie, klasa palności) są podane w kartach technicznych systemów natryskowych typu PUREX NG, natomiast istotne parametry natrysku są zawarte w zamieszczonych instrukcjach.

Polychem Systems Sp. z o.o. posiada również w swojej ofercie systemy natryskowe PUREX NG L. Zalecane są one do wytwarzania powłok poliuretanowych wzmacniająco-usztywniających o wysokiej gęstości elementach do elementów z tworzyw sztucznych typu ABS i PMMA. Szczegółowy opis parametrów przetwórstwa oraz właściwości znajduje się w kartach technicznych system PUREX NG L.

W razie jakikolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Kierownik Pionu Sprzedaży ds. Systemów Poliuretanowych

Alina Cieślikowska

tel. 502 256 193

[email protected]

Doradca Techniczny ds. Natryskowych Systemów Poliuretanowych

Piotr Grześkowiak

tel. 502 693 623

[email protected]