SIPUR – działania w IV kwartale 2015 r.

SIPUR – działania w IV kwartale 2015 r.

23 grudnia 2015 Wyłącz przez puonlineadm

Zgromadzenie Ogólne PU Europe 2015 (General Assembly), Poznań, 9 października 2015

9 października br. w Poznaniu w hotelu Novotel Centrum odbyło się Zgromadzenie Ogólne PU Europe. PU Europe to międzynarodowa federacja zrzeszająca związki branżowe z jedenastu krajów członkowskich Unii Europejskiej, znaczących producentów wyrobów izolacyjnych z poliuretanu oraz dostawców surowców i komponentów do jego wytwarzania. Uczestnicy obrad potwierdzili, że renowacja budynków jest kluczowa do realizacji przez kraje członkowskie Unii Europejskiej ambitnych celów w zakresie polityki energetyczno-klimatycznej, w tym zmniejszenia zależności od importowanych paliw. W 36 Zgromadzeniu Ogólnym PU Europe wzięli udział eksperci z całej Unii Europejskiej. Gospodarzem tegorocznego spotkania był „SIPUR”

Konferencja Monitoring Rynku Budowlanego 2015, Warszawa, 28 października 2015

28 października br. w Warszawie w hotelu Sound Garden odbyła się 18-ta edycja konferencji Monitoring Rynku Budowlanego, zorganizowana przez ASM  –  Centrum Badań i Analiz Rynku. Zaprezentowano wyniki sektora budowlanego oraz prognozy jego rozwoju. Analitycy ASM prognozują wzrost produkcji budowlano-montażowej pod koniec 2015 r. Dodatni trend  utrzyma się również w 2016 r., prognozy dla sektora są zatem optymistyczne. Konferencja pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki zgromadziła ponad stu przedstawicieli uczestników rynku budowlanego reprezentujących firmy, stowarzyszenia branżowe i media.  W trzech sesjach podjęte zostały istotne dla branży budowlanej kwestie, począwszy od szczegółowych analiz i prognoz dla budownictwa mieszkalnego, niemieszkalnego i inżynieryjnego, poprzez blok poświęcony  pozyskiwaniu dofinansowania z funduszy unijnych, skończywszy na części marketingowej.

Targi 4Insulation, Kraków, 25-26 listopada 2015

Już po raz drugi „SIPUR” patronował oraz uczestniczył w Międzynarodowych Targach Izolacji Przemysłowych 4INSULATION połączonych z Targami Efektywności Energetycznej w Przemyśle EFE. Podczas imprezy zorganizowanej 25 i 26 listopada br. w nowoczesnym obiekcie wystawienniczym EXPO Kraków, swoją ofertę przedstawiło 70 wystawców z Polski i zagranicy.  Targi 4INSULATION to ciekawa propozycja dla profesjonalistów z branży izolacji, firm przemysłu energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, dystrybutorów, konstruktorów, monterów, konserwatorów instalacji oraz osób kształcących się w zawodzie. Targom towarzyszyła 2. edycja „Konferencji Techniczno-Naukowej HEAT not LOST” oraz warsztaty „Korzyści dla przedsiębiorstw wynikające z Dyrektywy UE w sprawie Efektywności Energetycznej”, prowadzone przez ekspertów Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.

Prezentacje dla profesjonalistów branży budowlanej

W ostatnim kwartale br. kontynuowano spotkania przedstawicieli „SIPUR” z inżynierami i technikami budownictwa oraz studentami wyższych uczelni. Prezentacje są prowadzone pod hasłem „POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ”. 26 października br. odbył się wykład nt. wytwarzania, budowy, rodzajów, parametrów i zastosowań poliuretanu do izolacji cieplnej na Politechnice Poznańskiej połączony z wręczeniem nagród w konkursie na najlepszą pracę dyplomową z wykorzystaniem poliuretanu. 17 listopada br. podobny wykład przeprowadzono na Politechnice Krakowskie, a 5 grudnia w Kielcach dla studentów budownictwa Wyższej Szkoły Handlowej. 11 grudnia spotkaliśmy się z  członkami Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Elblągu.

Chętnie odpowiem na Państwa Pytania i korespondencję.
Maciej Kubanek, Sekretarz Generalny, e-mail: sekretarz@sipur.pl, tel. kom. 792 208 623