Dostawcy sprzętu

PU4040 nowy głowica natryskowa firmy WIWA

Niemiecka firma Wiwa – Wilhelm Wagner GmbG & Co KG z siedzibą w Lahnau  rozszerzyła katalog swoich produktów o nowy pistolet do aplikacji poliuretanu.

PU Gun 4040 to typowa głowica, która dokonuje zmieszania komponentów, i pozwala na aplikację poliuretanu. Jak zapewnia producent, oprócz sterowania ręcznego można sprzęt wykorzystać również  w zautomatyzowanych systemach powlekania, poprzez wymianę uchwytu z opcjonalnym adapterem.

Producent twierdzi, że pistolet można łatwo i szybko dostosować do różnych wymagań aplikacji, a jego właściwości (niska waga,  zoptymalizowana konstrukcja uchwytu) zapewniają komfort pracy nawet przy dużych powierzchniach.

Zestaw obejmuje: solidną obudowę, zestaw narzędzi, smar, zestaw wierteł. Opcjonalnie zakupić można adapter do pracy zautomatyzowanej, komory mieszania, okrągłe i płaskie końcówki.

Praca głowicy opiera się o mieszanie komponentów metodą uderzeniową (poli i iso), bezpośrednio do komory mieszania pod ciśnieniem do 250 bar. Zakres wydajności wyjściowej PU4040 mieści się w zakresie 1,2-22 kg / min