Poliuretan w budownictwie mieszkalnym – inteligentne rozwiązanie!

Poliuretan w budownictwie mieszkalnym – inteligentne rozwiązanie!

9 lutego 2016 Wyłącz przez puonlineadm

budynek pasywnyDziś prezentujemy Państwu materiały przygotowane przez PU-EUROPE – międzynarodową federację zrzeszającą związki branżowe z jedenastu krajów członkowskich Unii Europejskiej, znaczących producentów wyrobów izolacyjny z poliuretanu oraz dostawców surowców i komponentów do jego wytarzania.

Animacja prezentuje budynek pasywny ze szczególnym uwzględnieniem elementów wykonanych z poliuretanu, które mają znaczący wpływ na izolację.

Fundamenty – natrysk piany poliuretanowej zapobiega przedostawaniu się wilgoci (brak szczelin), chroni przed grzybem i pleśnią, a zarazem stanowi znakomitą izolację termiczną

Podłoga – natrysk lub gotowe płyt PU są odporne na wilgoć, zapewniają wyjątkową izolację

Ściany działowe – piana otwartokomórkową otwartokomórkowa spełnia nie tylko rolę izolacji termicznej, ale również akustycznej ponieważ posiada współczynnik tłumienia akustycznego o wartości αw=0,5. Co ważne, wypełnia każdy zakamarek przegrody w przeciwieństwie do klasycznych materiałów

Ściany zewnętrzne – stosując pianę poliuretanową zamkniętokomórkową o niskiej wartości lambda 0,023 w/mK (0,027) redukujesz utratę energii z budynku poprzez fasadę

Dach – stosując poliuretan na dachu od wewnątrz lub od zewnątrz, eliminujesz mostki termiczne, a tym samym zyskujesz na ogrzewaniu w zimie, i klimatyzacji w lecie.

Ramy okienne – stolarka okienna jest newralgicznym punktem każdego budynku, co często widać na badaniach termowizyjnych. Okna na bazie PU są doskonałą ochroną przed wodą i wiatrem, a także 729 razy mniej przewodzą ciepło niż ramy aluminiowe.

Podłoga garażu – stosując pianę poliuretanową zamkniętokomórkową tworzysz szczelną izolację, a zarazem nie tracisz zbyt dużej kubatury pomieszczenia. PU doskonale sprawdza się również przy termoizolacji stropu garaż/piętro, i pozwala usunąć problem „zimnej podłogi”

Brama garażowa – to niewątpliwie największe źródło strat energii (otwieranie, nieszczelności, izolacyjność paneli). Wybierając PU oszczędzasz energię i zyskujesz trwały produkt.

Taras – aplikacja poliuretanu na powierzchnię poziomą oraz przejście podłoga/ściana uzyskujesz termo i hydro izolację w jednym, odporną na ekstremalne temperatury i wilgoć.

 

{loadposition pu-europe-1}

źródło: PU EUROPE
opracowanie: PU-online