Szkolenia i Seminaria

Podsumowanie szkolenia z systemów polimocznikowych Alma-Color

W dniu 8-9 października w Gniewie (woj. pomorskie) odbyło się szkolenie organizowane przez firmę Alma-Color oraz Asteco. Zakres tematyczny szkolenia obejmował systemy polimocznikowe Almacoat, bazę produktów, aplikację i zastosowanie.

Początek szkolenia z systemów polimocznikowych

Szkolenie rozpoczęło się od wykładu p. Ewy Kościńskiej (doradca techniczny Alma-Color) na temat produktów wchodzących w skład systemów polimocznikowych oraz ich zastosowania. Następnie uczestnicy szkolenia zostali zaproszeni do zajęć praktycznych, polegających na natrysku polimocznika na gorąco. Nie obyło się bez licznych pytań dotyczących zastosowania oraz szczegółów aplikacji.

Dzień drugi szkolenia

W drugim dniu szkolenia na uczestników czekały zajęcia praktyczne z aplikacji masy samopoziomującej oraz aplikacji systemu natrysku na zimno (kartridże). W szkoleniu wzięło udział 19 uczestników, którzy czynnie brali udział w zajęciach warsztatowych. Mieli okazję wykonać różnego rodzaju próbki, także na podłożach przyniesionych przez siebie. Szkolenie zakończyło się rozdaniem certyfikatów.

Użyte produkty

  • Almacoat Primer Concrete na bloczki betonowe, płytki ceramiczne (gres i glazurę)
  • Almacoat Primer Steel – na blachy stalowe, ocynkowane i aluminiowe
  • Almacoat Primer Roof – na papę
  • Almacoat Hydroprec (natrysk na gorąco) na różne podłoża (pianę pur, geowłókninę, membranę dachową,  papę, styropian, płytę wiórową i OSB itp.)
  • Almacoat Protect C (natrysk na zimno) na blachę stalową, ocynkowaną i aluminiową, styropian, płytę wiórową i płytę OSB, itp.
  • Almacoat Floor SL (masa na zimno) – na bloczki betonowe, płytę wiórową, stal, itp.
  • Aplikacja warstwy odpornej na UV – Almacoat UV Protect – na Almacoat Hydroprec , Protect C i Floor SL.