Podsumowanie szkolenia: Aplikacje Natryskowych Pianek Poliuretanowych – Kompendium (Etap I)

Podsumowanie szkolenia: Aplikacje Natryskowych Pianek Poliuretanowych – Kompendium (Etap I)

12 lutego 2013 Wyłącz przez puonlineadm

Wspólne zdjęcie uczestników szkolenia Świerklaniec, 7-8 luty 2013 W dniach 7-8 lutego 2013 roku mieliśmy zaszczyt gościć w Pałacu Kawalera w Świerklańcu ponad czterdzieści osób (przedstawicieli firm z branży budowlanej oraz zajmujących się termomodernizacją przy użyciu technologi PU), których łączył wspólny cel, poszerzenia swojej wiedzy na temat aplikacji natryskowych pianek poliuretanowych. Był to pierwszy etap cyklu szkoleń (zimowy), który adresowany był głównie dla managerów, właścicieli, oraz osób odpowiedzialnych za bussines plan w działalności gospodarczej.

Uczestnicy szkolenia byli bardzo zróżnicowani: od osób, które planują dopiero wejść w tą branżę, przez tych, którzy mieli już do czynienia z technologią PU (niejednokrotnie korzystając z podwykonawców aby realizować cały projekt według zamysłu inwestora), aż do właścicieli firm zajmujących się na co dzień natryskiem pianek poliuretanowych czy powłok.

Jak wykazała ankieta przeprowadzona podczas tego spotkania, każda z wymienionych grup znalazła coś dla siebie. Zakres tego szkolenia był bardzo szeroki:
– od podstaw teoretycznych z zakresu chemii na temat wiązania komponentów,
– przez prezentację głównych producentów surowców w Polsce,
– zarys przepisów prawa budowlanego ze szczególnym uwzględnieniem natrysku pianki poliuretanowej,
– wskazówkami na jakie aprobaty i normy europejskie i polskie powoływać się przy realizacji projektów,
– na co zwrócić uwagę, aby jakość nałożonej pianki była jak najlepsza,
– jak bronić się przed niesłusznymi i niemierzalnymi uwagami inwestora,
– kwestie bezpieczeństwa i higieny pracy (zwłaszcza pierwsze chwile po wypadku w miejscu pracy)
– fenomenalny wykład na temat oprzyrządowania niezbędnego i opcjonalnego (reaktory, węże, pistolety, agregaty, pompy).

W ostatnich wykładach szkolenia zostały zaprezentowane marketingowe narzędzia pozyskiwania klientów, a także pułapki rynkowe które czekają na wykonawców, wskazówki jak przed nimi się chronić, jak ich unikać, oraz przykładowe realizacje – których nie ogranicza kształt, wielkość, czy technologia wykonania podłoża.

Wielkie podziękowania składamy wszystkim uczestnikom szkolenia za poświęcony czas, oraz inwestycję w rozwój własny oraz rynku technologii poliuretanowej na rynku krajowym, a także przedstawicielom naszych firm partnerskich: Bayer MaterialScience, Solvay Chemia, Huntsman Poland, Polychem Systems, którym dziękujemy zarówno za wsparcie materialne, jak również za poprowadzone prelekcje.

Pierwszy etap szkoleń dał ponadto wielu uczestnikom możliwość konsultacji swoich technik, oraz zacieśnił kontakty pomiędzy poszczególnymi firmami, oraz pomógł budować bezpośrednie relacje biznesowena linii producent surowców – wykonawca.

Zainteresowanie samym szkoleniem przekroczyło najśmielsze oczekiwania organizatorów, co wiązało się z ograniczoną liczbą miejsc, w związku z tym następne szkolenie, które odbędzie się w dniach 9-10.05.2013 r. (które dotyczyć będzie części praktycznej) planujemy zorganizować tak, aby jeszcze lepiej spełniło oczekiwania uczestników. Poniżej w postaci linków znajduje się archiwum do materiałów ze szkolenia dostępnym tylko dla osób uczestniczących w szkoleniu (wymagany login i hasło).

Dziękujemy
Akademia Kumibex


Zdjęcie grupowe uczestników szkolenia w Świerklańcu 7-8.02.2013