Obiekty olimpijskie w Soczi odporne na ekstremalne warunki – Elastopor-H

Obiekty olimpijskie w Soczi odporne na ekstremalne warunki – Elastopor-H

5 września 2013 Wyłącz przez puonlineadm

Basf Poliuretany Polska Firma Basf rozpoczęła program promocji własnych produktów na terenie Rosji, uczestnicząc w budowie obiektów sportowych w Soczi. Stosowana pianka Elastopor-H ma przyczynić się do poprawy efektywności energetycznej budynków przygotowywanych na olimpiadę. Według BASF ten krok ma owocować zwiększonym zainteresowaniem technologią piany poliuretanowej w Rosji, a także przyczynić się do lepszej sprzedaży surowców.

Obiekty olimpijskie w Soczi są budowane i przeznaczone do ekstremalnych warunków klimatycznych, zwłaszcza jeśli chodzi o konstrukcje budowlane, z naciskiem na obszary piwnic przylegających do ziemi. Taki klimat wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań, związanych z izolacyjnością cieplną i hydroizolacją budynków, których podjęła się firma BASF.

Dla firmy budowlanej Olymp stroy (która jest w trakcie budowy obiektów), głównym celem jest wysoka efektywność energetyczna, dzięki której według wykonawcy czas realizacji ma być krótszy średnio o 150-200%.  BASF z kolei dodaje, że inwestycja związana z termoizolacją powinna zwrócić się w niespełna 10 lat.

Szczegóły produktu.
BASF wskazał, że Elastopor-H zachowuje swoje właściwości izolacyjne w średniej temperaturze 159 ° C na 30 lat. Dodatkowymi zaletami produktu jest jego mniejsze zużycie, a także ochrona warstwy ozonowej poprzez zmniejszenie zużycia energii średnio o 25%. Według firmy BASF Rosja potrzebuje innowacyjnych rozwiązań nie tylko przy budowie obiektów sportowych przed olimpiadą, ale również dla wszystkich innych sektorów budownictwa (np. mosty, wiadukty, tunele, zabezpieczenia przeciwwodne).

Źródło: UT

Tagi: BASF, BASF Poliuretany Polska, Elastopor-H, Budownictwo w Soczi