Raporty

Nowe produkty firmy Synthesia

Podczas minionych targów BUDMA 2018, hiszpański producent zaprezentował wiele nowych produktów, które mogą zainteresować polskich przetwórców poliuretanu.

Produkty można podzielić na dwie grupy: dotychczasowe systemy do aplikacji In-situ, które zostały opracowane w oparciu o nowy gaz HFO, które są odpowiedzią na zmieniające się wymagania rynku, a także produkt, który najprawdopodobniej przypadnie do gustu wykonawcom izolacji poddaszy metodą pianki natryskowej.

Poliuretan Spray S-OC-006, jest ulepszoną formułą dotychczasowej piany otwarto komórkowej S-OC-008, która pojawiła się w 2014 roku. Już wtedy była nowością na polskim rynku, ponieważ żaden z producentów nie był w stanie dostarczyć produktu o tak niskiej gęstości. Dla wykonawcy to prosty rachunek, mniejsze zużycie, to większa powierzchnia aplikowanej piany, to większy zarobek z jednego zestawu, przy porównywalnych cenach za kilogram materiału.

Nowy produkt Poliuretan Spray S-OC-006, to jeszcze niższa gęstość systemu, a zatem większa wydajność z jednego zestawu. Niezmienne pozostały: sposób przetwarzania, jakość, oraz cena, a także efekty: izolacja termiczna i akustyczna. Surowiec nie zawiera środków spieniających szkodliwych dla warstwy ozonowej, oraz nie wpływa na globalne ocieplenie.

Już teraz produkt zyskuje na popularności za granicą, a niebawem ma się pojawić w magazynie w Polsce.

Biuro w Polsce:
Silesia Office Center
ul. Katowicka 47, Chorzów
mob. +48 600 307 380
esoltys@synthesia.com
www.synte.pl