Polecane produkty - lewa strona

Nowa piana Poliuretan® Spray S-3032 – odpowiedź na zbliżające się zmiany

Poliuretan Spray S-3032

Jest już dostępna w Polsce nowa piana poliuretanowa o nazwie Poliuretan Spray S-3032. Jest to dwu-komponentowy system poliuretanowy (poliol i izocyjanian), który po odpowiednim przygotowaniu i aplikacji tworzy izolację termiczną.

Nowością jest zastosowanie wody (H20) zamiast n-pentanu, jako czynnika spieniającego system. Zgodnie z planowanymi zmianami prawa, wspomniany gaz ma zostać wycofany z procesu produkcji systemów poliuretanowych, ze względu na szkodliwe działanie dla warstwy ozonowej. Choć zmiany mają nastąpić dopiero w 2023 roku, to już dziś kluczowi producenci pracują nad nowymi formułami pian, które będą spełniać nowe wymagania.

Zgodnie z kartą techniczną produkt został zaliczony do grupy CCC1, a zatem zawiera do 20% zamkniętych komórek (ISO 4590), czyli jest tzw. pianą otwartokomórkową. Tym co ją odróżnia od pozostałych systemów otwartokomórkowych to większa gęstość około 36 kg/m3 , co się z tym wiąże również większa odporność na ściskanie (twardość), a także parametr lambda. Zgodnie z obowiązującą normą EN 14315-1 deklarowana wartość parametru lambda została podana z współczynnikiem starzeniowym i wynosi 0,034 (W/mK). Kolejnym parametrem odróżniającym Poliuretan Spray S-3032 od klasycznych pian otwartokomórkowych jest wartość oporu cieplnego. Dla porównania przy 20 cm izolacji standardowych systemów wynosi on 5,4 (m2K/W), natomiast dla S-3032 to 5,9 (m2K/W). System posiada klasę palności E (EN 13501-1), oraz współczynnik absorpcji wody na poziomie ≤ 0,2 kg/m2.

Przeprowadzone testy nowego produktu potwierdziły jego bardzo dobrą adhezję do każdej powierzchni (nie wymaga jej gruntowania). Gdy to konieczne zaleca się nakładanie kolejne warstwy już po 5-10 minutach, a każda z warstw powinna mieć grubość nie większą niż 4 cm.

Nowa piana „ozon friendly” jest już dostępna w atrakcyjnej cenie, a szczegółowych informacji na jej temat udziela dział handlowy.

Kontakt

Synthesia Internacional S.L.U.

Synthesia Interancional SLU
Biuro w Polsce
ul. Jordana 19/2, 40-056 Katowice
Tel. +48 600 307 380
esoltys@synthesia.com
www.synte.pl