Izolacje Piankowe ocieplają dach

Izolacje Piankowe ocieplają dach

28 czerwca 2016 Wyłącz przez puonlineadm

Ocieplenie dachu coraz częściej wykonywane jest z wykorzystaniem pian poliuretanowych. Jako firma specjalizująca się w izolacjach natryskowych, wykonaliśmy termoizolację dachu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu. Inwestor dokonał kompleksowego remontu budynku wraz z wykonaniem pokrycia dachowego z piany poliuretanowej.

W celu ocieplenia i uszczelniania dachu o powierzchni 1040 m2 została zastosowana piana poliuretanowa zamknięto-komórkowa przeznaczona do izolacji dachów, o niskim współczynniku przewodnictwa cieplnego: lambda na poziomie 0,021 – 0,022 W/mk. Stosowane piany do izolacji dachów muszą spełniać normy ogniowe; wymagana jest klasa reakcji na ogień na poziomie E oraz poziom B(roof)t1 w odniesieniu do odporności dachu na ogień zewnętrzny.

Zgodnie z instrukcją producenta, piana była aplikowana warstwowo, w dni o odpowiedniej temperaturze i wilgotności. Z uwagi na zabudowanie dachu urządzeniami klimatyzacyjnymi i solarnymi, wymagana była szczególna dbałość o jakość prac. Istotna była zarówno szczelność natrysku, jak i odpowiednie zabezpieczenie urządzeń i unikanie ich zabrudzenia.

Pokrycia dachowe z piany poliuretanowej wymagają dodatkowego zabezpieczenia przed promieniowaniem UV. W tej inwestycji została zastosowana wysokiej jakości powłoka malarska o zwiększonej wytrzymałości. Piana została pokryta farbą dwuskładnikową (z utwardzaczem), co uchroni dach przed niekorzystnym wpływem nasłonecznienia oraz innymi niepożądanymi czynnikami atmosferycznymi.

Dzięki sprawnemu wykonaniu robót, inwestor oraz klienci Ośrodka, mogą korzystać z odnowionego i bardziej ekologicznego budynku.

Izolacje Piankowe to firma z wieloletnim doświadczeniem w specjalistycznych pracach natryskowych, udokumentowanych referencjami. Wykonujemy izolacje z piany poliuretanowej i polimoczników. Zdjęcia z wykonanych prac dostępne są na stronie https://izolacjepiankowe.com.pl/galeria/

Nasze przykładowe realizacje to:

  • wykonanie pokrycia dachowego szkoły w Gdowie w technologii natrysku piany poliuretanowej wraz z zabezpiczeniem powłoką poliuretanowo-polimocznikową;

  • izolacja dachu szkoły w Gliwicach poprzez natrysk piany i malowanie,

  • hydroizolacja dachu salonu i serwisu Volvo,

  • pokrycie pianą dachu Wojskowych Zakładów Lotniczych w Łodzi,

  • aplikacja piany na dachu w Cementowni Warta,

  • wielowarstwowa izolacja poliuretanowa i polimocznikowa na dachu biogazowni oraz inne.

Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi dostawcami materiałów. Zapewniamy doradztwo przed-inwestycyjne oraz wsparcie technologów producentów. Jako rzetelny i wiarygodny partner biznesowy – zapraszamy Państwa do wspólnej realizacji planowanych inwestycji.

IZOLACJE PIANKOWE
FOCUS BUSINESS

Raciborsko 358
32-020 Wieliczka

 

Dane kontaktowe:

Tel. +48 12 251 54 23

Tel. kom.: +48 609 479 000
E-mail: biuro@izolacjepiankowe.com.pl

            https://izolacjepiankowe.com.pl

 

Izolacja dachu płaskiego

https://izolacjepiankowe.com.pl/oferta/pianki-pur/izolacja-dachu-plaskiego/

Natrysk pianki

https://izolacjepiankowe.com.pl/oferta/pianki-pur/natrysk-pianki/

Ocieplenie pianką poliuretanową

https://izolacjepiankowe.com.pl/oferta/pianki-pur/ocieplenie-pianka-poliuretanowa/

{AG}2016-06-28/galeria{/AG}