Idealna izolacja od Kumibex

Idealna izolacja od Kumibex

22 sierpnia 2016 Wyłącz przez puonlineadm

Dach z piany poliuretanowej i panele PVJako firma istniejąca od 1990 roku, zrealizowaliśmy ponad
1 000 000 m kw. dachów podejmując zlecenia zarówno w kraju jak i za granicą. W ostatnich latach korzystając z dużego doświadczenia pracowników w zakresie tworzenia konstrukcji stalowych, postanowiliśmy poszerzyć swoją ofertę o współpracę z doświadczonymi wykonawcami paneli fotowoltaicznych na dachach.

Montaż paneli fotowoltaicznych (a także solarnych) związany jest z wykonaniem otworów w poszyciu dachowym, aby zamocować konstrukcję pod PV. Zdarza się, że po latach oddziaływania czynników atmosferycznych (zwłaszcza wiatru), dochodzi do rozszczelnienia i tym samym do przeciekania dachu.

Idealną izolację w przypadku montażu na dachach, można uzyskać poprzez rozwiązanie hybrydowe: panele + piana Poliuretan Spray wraz z powłoką Flexopol Pro lub trwalszą URESPRAY. W tym artykule prezentujemy rozwiązanie, które zapobiegło przeciekaniu nowego dachu.

Prezentowany dach ma powierzchnię 451 m kw. i został wykonany z płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym. Niespełna dziesięcioletnie poszycie dachowe po zamontowaniu konstrukcji pod 100 sztuk paneli PV (wymiary 95 cm x 160 cm) zostało rozszczelnione, i zaczęło przeciekać.

{AG}2016-08-19/1{/AG}

Nasza firma rozwiązała ten problem poprzez aplikację bezspoinowej izolacji piany poliuretanowej Poliuretan Spray o grubości 3 cm wraz z powłoką zabezpieczającą przed promieniowaniem UV. Czas realizacji wraz z robotami przygotowawczymi wyniósł 3 dni, w tym 1 dzień na zabezpieczenie folią ochronną paneli PV.

{AG}2016-08-19/2{/AG}

Dlaczego warto podjąć współpracę z naszą firmą?
– wykonujemy dachy z pianki pur w połączeniu z panelami PV, które są odporne na drgania, pracę konstrukcji do których przymocowane są panele,
– w przypadku zastosowania jasnej powłoki, zwiększamy albedo (odbijanie promieni słonecznych), dzięki czemu energia jest w pełni wykorzystywana przez Panele (promienie nie zatrzymują się na czarnym dachu np. z papy),
– nie ograniczają nas kształty profili konstrukcyjnych (własne zaplecze konstrukcji stali),
– kompleksowość działania,
– szybkość realizacji,
– i co najważniejsze: doświadczenie od 1990 roku!

{AG}2016-08-19/3{/AG}

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z działem handlowym

Zapraszamy do współpracy

   Kumibex sp. z o.o.
  
ul. Szkolna 11b, 42-622 Orzech
   www.kumibex.pl
   technika@kumibex.pl
   Tel. +48 32 381 32 00
   Fax +48 32 381 32 01