Biuletyn Informacyjny

Hunstman nabywa udziały w największej firmie japońskiej

Korporacja Huntsman ogłosiła, że nabyła 20% udziałów firmy Nippon Aqua Co. Ltd, firmę która zajmuje się izolacjami  pianką poliuretanową i ma swoją siedzibę w Jokohamie (Japonia). Firmy zawarły między sobą 10-etnią umowę na dostawę, jednak warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Firma Nippon Aqua (nie znana europejskim odbiorcom) jest liderem na rynku Izolacji natryskowych pianką pur w Japoni. W ramach swojej działalności gospodarczej posiada 30 lokalizacji na terenie kraju, i korzysta z różnych zaawansowanych systemów opartych o MDI oferowanych przez Huntsmana.

Anthony Hankins (Prezes działu poliuretany) skomentował „cieszymy się, że mamy możliwośc inwestowania w Nippon Aqua, firmy która jest pionierem japońskiego rynku natrysku pianki poliuretanowej. Po bolesnej awarii elektrowni jądrowej w Fukushimie w 2011 roku, jest to doskonały moment aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie konsumentów na energię, poprzez zmniejszenie jej zużycia w budynkach stosujących efektywną izolację. Myślę, że Nippon Aqua jest dobrze przygotowana na ten popyt, my natomiast ze swojej strony chcemy wzmocnić relację obu firm, oraz przyczynić się do rozwiązania poważnego problemu energii.”

Hunstman jest światowym producentem i dystrybutorem zróżnicowanych środków chemicznych. Spółki firmy tworzą produkty: chemikalia, tworzywa sztuczne, elementy motoryzacyjne i lotnicze, tkaniny, obuwie, farby i powłoki, konstrukcje, dla rolnictwa, opieki zdrowotnej, a także detergenty i środki higieny osobistej. Hunstman posiada około 12 000 pracowników, a obroty za rok 2012 wyniosły około 1 100 000 000 dolarów.

Źródło:

http://ir.huntsman.com/