Demilec nagrodzony za innowacje w recyklingu tworzyw sztucznych

Demilec nagrodzony za innowacje w recyklingu tworzyw sztucznych

26 stycznia 2016 Wyłącz przez puonlineadm

Demilec nagrodzony za recykling

Z przyjemnością informujemy, że 13 listopada 2015 roku Demilec został nagrodzony przez The American Chemistry Council (Amerykańska Rada ds. Chemii) za innowacje w dziedzinie recyklingu tworzyw sztucznych. Nagroda przyznawana jest firmom i organizacjom non-profit, które efektywnie wdrażają nowe technologie, produkty i inicjatywy wyróżniające się wyjątkowym postępem w tej dziedzinie. Oprócz firmy Demilec Inc nagrodę otrzymały również Publix oraz The Recycling Partnership^TM.

„Jesteśmy podekscytowani po wyłonieniu tegorocznych laureatów nagród,” stwierdził Steve Russell, wiceprzewodniczący ds. tworzyw sztucznych stowarzyszenia The American Council. „Każda z nagrodzonych organizacji jest liderem w innowacjach dotyczących recyclingu, a ich wkład w rozwój tej dziedziny inspiruje kolejne organizacje do wkroczenia na drogę recyclingu tworzyw sztucznych.”

*Demilec przekształca odpadki z politereftalanu etylenu (PET) w poliole, które mogą zostać wykorzystane w produkowanych przez niego izolacjach piankowych.

Firma poddała w ostatnich latach recyclingowi ponad 300 milionów butelek plastikowych, a w 2015 roku szacuje przekształcenie 35 milionów butelek plastikowych w wysoce efektywną piankową izolację natryskową. Oprócz oczywistych korzyści dla środowiska płynących z recyclingu plastiku, produkowana pianka izolacyjna w sposób dramatyczny zwiększa efektywność energetyczną domów i innych budynków.

Logo Demilec
Demilec Polska S.A.
ul. Stanislawa Leszczynskiego 40A
02-496 Warszawa

Telefon: +48 539 395 069
Telefon: +48 22 4282656
E-mail: biuro@demilec.org

źródło: Demilec.org