Zakładamy firmę natryskujacą piankę NPUR

27 września 2019 Wyłącz przez puonlineadm

Aby świadczyć usługi  natrysku pianki poliuretanowej potrzebny jest  odpowiedni sprzęt dozujący.  Podstawowy zestaw składa się z agregatu dozującego,  węży , głowicy natryskowej, zestawu pomp transferowych podających komponenty z beczek do maszyny dozującej oraz kompresora. Dodatkowym wyposażeniem jest agregat prądotwórczy o odpowiedniej mocy, który ułatwi znacznie pracę oszczędzając czas związany z podłączeniem urządzeń do źródła zasilania.

W początkowej fazie jeszcze przed zakupem  powinno się uczęszczać w szkoleniach z zakresu przetwórstwa pianki, bezpieczeństwa i higieny pracy z poliuretanami  oraz  eksploatacji i konserwacji urządzeń. 

Podczas tworzenia biznes planu  i procesu budżetowania, ważne jest określenie, kto będzie dostawcą komponentów , kto dostarczy sprzęt dozujący oraz bhp i wreszcie gdzie przeszkolić załogę.  Dobrze jest również posiąść wiedzę z zakresu strategii marketingowych pozyskiwania klientów w branży usług budowlanych.. Należy pamiętać  o właściwym zapleczu do przechowywania sprzętu oraz komponentów w miesiącach zimowych.

Przy wyborze dostawców powinno się wziąć pod uwagę następujące aspekty :

Czy dostawca komponentów ma konkretne materiały, które są dostosowane do aplikacji oraz posiada niezbędne aprobaty i certyfikaty?
Czy dostawcy komponentów oraz sprzętu dozującego mają doświadczenie w aplikowaniu?
Jaka jest renoma rynkowa dostawców ?

Pu-online.pl. jest pierwszym w Polsce portalem społecznościowym  skupiającym firmy z branży izolacji natryskowych. Znajdują się tu wszelkie informacje potrzebne by przybliżyć  wiedzę z zakresu nowoczesnych sposobów izolacji natryskowych.

Szkolenie

W celu uzyskania najlepszej i najbardziej przydatnej wiedzy zachęcamy uczestniczyć w  szkoleniach organizowanych przez dostawców komponentów do natrysku pianek oraz dostawców sprzętu. Mają oni najlepsze doświadczenie i usługi. Podczas szkoleń można dowiedzieć się wiele o maszynach dozujących , nowych rozwiązaniach oraz różnych  sposobach aplikowania materiałów. Często podczas szkoleń istnieje możliwość praktycznego wypróbowania urządzeń i natryskiwanych materiałów. Podczas takich szkoleń mamy możliwość przekonać się czy warto jest zainwestować w taką działalność i czy jest to praca, która nam odpowiada.

Uwzględniając budżet na założenie firmy natryskowej piankę poliuretanową musimy pamiętać o skutecznej reklamie. Ludzie muszą wiedzieć że wykonujemy usługi natrysku pianki i często zdarza się że firmy rozpoczynające działalność natryskową zapominają o autoreklamie starając się niższą ceną podebrać zlecenie innym firmom działającym na rynku od wielu lat co nieuchronnie prowadzi do ograniczenia rynku, braku opłacalności prowadzonych prac a w konsekwencji do upadku technologii. Warto pamiętać nie tylko czy dzisiaj zdobędę kontrakt za wszelką- najniższą cenę, ale czy jutro technologia będzie dalej istnieć.
Dobrze jest posiadać stronę internetową. Zapoznaj się ze stronami internetowymi, o tej samej tematyce. Warto chwalić się swoimi osiągnięciami, zrealizowanymi projektami oraz zapleczem technicznym jakie posiadamy.

Niewątpliwie warto również  edukować  lokalne firmy budowlane, projektantów i architektów o  zaletach natrysku pianki poliuretanowej i oszczędności energii, którą ze sobą niesie.